Super OSK

Ośrodek Szkolenia Kierowców P.H.U. ROTRANS Roman Szypura posiada poświadczenie spełnienia dodatkowych wymagań w zakresie prawa jazdy – określone w Art. 31 Ustawy z dn. 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.
Środowisko szkoleniowe potocznie nazwało takie szkoły jazdy „SUPER OSK.”
O czym świadczy tzw. status SUPER OSK:

  • Ośrodek musi prowadzić szkolenia od co najmniej 5 lat – ROTRANS prowadzi od 1989 roku!
  • Ośrodek musi posiadać odpowiednie warunki lokalowe:

– czynne biuro umożliwiające przyjmowanie interesantów, przechowywanie dokumentacji szkoleniowej, wyposażone w sprzęt i urządzenia biurowe, (biuro ROTRANS jest do Państwa dyspozycji codziennie w Nisku w godz. 8-17, w Stalowej Woli w godz. 10-16)
– salę wykładową wyposażoną w projektory, stanowiska komputerowe, wysokiej jakości pomoce szkoleniowe, (ROTRANS posiada własne klimatyzowane sale szkoleniowe w Nisku oraz wynajmuje salę w ZS Nr 2 w St. Woli)
-plac manewrowy wyłączony z ruchu innych pojazdów (ROTRANS dysponuje dwoma pełnowymiarowymi placami manewrowymi na wszystkie kategorie prawa jazdy)

  • Ośrodek musi posiadać własne lub mieć w leasingu pojazdy szkoleniowe nie starsze niż 5 lat na kat AB i 7 lat na kat. C. To naprawdę mocny punkt ROTRANSu: wszystkie zakupowane przez nas pojazdy to nowe egz. wyposażone w systemy bezpieczeństwa ABS, ASR, ESP – zobacz w Galerii czym dysponujemy.
  • Ośrodek musi posiadać pomoce i środki dydaktyczne zapewniające prowadzenie szkolenia zgodnie z obowiązującym programem szkolenia w zakresie: szkolenia na kursach prawa jazdy, szkolenia instruktorów nauki jazdy, szkolenia na kartę rowerową. Od lat inwestujemy w najnowsze materiały szkoleniowe, trzymamy cały czas „rękę na pulsie” mając aktualny przegląd najlepszych dostępnych na rynku wydawnictw.
  •  Ośrodek musi zatrudniać wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną (instruktorów, wykładowców, ratownika medycznego, instruktorów z przygotowaniem pedagogicznym). ROTRANS posiada stabilną kadrę doświadczonych instruktorów i wykładowców, współpracujemy na stałe z ratownikiem medycznym prowadzącym zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Inwestujemy stale w rozwój naszej kadry, instruktorzy przechodzą cykliczne szkolenia aktualizujące wiedzę i doskonalące umiejętności.
  • Ośrodek musi posiadać akredytację kuratora oświaty, o której mowa w art. 68b ustawy o systemie oświaty, ROTRANS posiada Akredytację Podkarpackiego Kuratora Oświaty w zakresie kursów prawa jazdy kat. ABCDE od 2010 roku.