testy egzaminacyjne 2024

Dostępne języki w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy w WORD:

– POLSKI

– angielski

– niemiecki

– ukraiński – NOWOŚĆ 2024! (TYLKO KAT. B)

Rekomendujemy korzystanie z oficjalnych państwowych pytań egzaminacyjnych publikowanych przez Grupę IMAGE:

https://imageprawojazdy.pl/cennik  Możliwość korzystania przez przeglądarkę oraz w aplikacji na telefon IOS i Android,

Klucz do sukcesu na egzaminie = zrozumienie przepisów ruchu drogowego.
(Aktywne uczestnictwo w wykładach + przeczytanie podręcznika + ćwiczenia na pytaniach egzaminacyjnych)
Nie ucz się odpowiedzi na pytania egzaminacyjne na pamięć bez zrozumienia przepisu!

Czy wiesz, że blisko 80% naszych absolwentów zdaje egzamin teoretyczny za pierwszym razem?

Aktualne pytania egzaminacyjne na prawo jazdy na 2024 r. – są to pytania obowiązujące na egzaminie państwowym na prawo jazdy są dostępne dla wszystkich kursantów OSK ROTRANS w cenie kursu.

W OSK ROTRANS wdrożyliśmy najnowszą bazę pytań egzaminacyjnych program Egzamin Wewnętrzny dla OSK na 2023 r. – możecie Państwo, będąc w trakcie kursu w OSK ROTRANS korzystać z komputerów z programami egzaminacyjnymi bez ograniczeń, chętnie też pomożemy wyjaśnimy wątpliwości lub trudne pytania. Jesteśmy dla Was dostępni codziennie w godzinach pracy ośrodka.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy 20 stanowisk komputerowych przystosowanych do nauki i próbnych egzaminów – identyczne programy i pytania jak w WORD TARNOBRZEG, ćwiczenia dla kursantów ROTRANSu są nieograniczone czasowo i bezpłatne.

Wdrożyliśmy najnowsze oprogramowanie Egzamin Wewnętrzny 2024 Grupa IMAGE Warszawa zgodne z oprogramowaniem egzaminacyjnym wykorzystywanym na egzaminach państwowych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego – WORD.

Analiza najczęściej popełnianych błędów na egzaminie teoretycznym w WORD Tarnobrzeg:

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – ZASADY:

Na egzaminie trzeba wskazać prawidłową odpowiedź na pytania wyświetlane losowo w czasie rzeczywistym przez systemem komputerowy. Nie ma możliwości powrotu do pytania, na które nie udzielono odpowiedzi. Pytania odzwierciedlają sytuacje, z jakimi kierowcy mogą się spotkać w codziennym ruchu drogowym. Egzamin teoretyczny trwa 25 minut.
Nowa baza pytań egzaminacyjnych jest w 100% jawna i publikowana, udostępniana odpłatnie przez wiele komercyjnych wydawnictw. Baza jest na bieżąco aktualizowana, stąd różna jest ilość pytań egzaminacyjnych – przeważnie na kat. B jest to ok. 2200 pytań, na kat. A, C, D ok 1500 pytań.

Część teoretyczna egzaminu państwowego obejmie 20 pytań z wiedzy podstawowej  (możliwe odpowiedzi TAK/NIE)i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej (możliwe odpowiedzi: A, B, C) w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy.
Każde pytanie zawiera tylko jedną prawidłową odpowiedź.

Każde z 32 pytań ma przypisaną wagę punktową, w zależności od znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego:
a. 3 punkty – pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego,
b. 2 punkty – pytanie o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego,
c. 1 punkt – pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.
W części podstawowej jest 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt.
W części specjalistycznej (na poszczególne kategorie): 6 pytań za 3 punkty, 4 pytania za 2 punkty, 2 pytania za 1 punkt.

Suma możliwych do uzyskania punktów wynosi 74. Aby zdać egzamin teoretyczny trzeba, będzie zdobyć co najmniej 68 punktów.

Uwaga:

W części podstawowej egzaminu pytania (jest ich 20) są wyświetlane w następujący sposób:

2o sekund czas na przeczytanie pytania

– klip filmowy lub ilustracja sytuacji drogowej (automatycznie wyświetla się po 20 sekundach przeznaczonych na przeczytanie pytania), można szybciej „kliknąć” w start filmu lub pokazanie ilustracji ale będzie to skutkowało rezygnacją z czasu na przeczytanie pytania

15 sekund czas na udzielenie i zaznaczenie odpowiedzi TAK lub NIE

W części specjalistycznej egzaminu pytania (jest ich 12) są wyświetlane w następujący sposób:

50 sekund na zapoznanie się z treścią pytania, oraz treścią trzech proponowanych odpowiedzi A, B, C i ilustracją jeżeli występuje przy danym pytaniu (w tej części egzaminu nie ma filmów)

PRZERABIAJĄC PYTANIA EGZAMINACYJNE NALEŻY PRZEJŚĆ PRZEZ CAŁĄ BAZĘ PYTAŃ W DZIALE „NAUKA”, ROZWIĄZYWANIE SAMYCH „EGZAMINÓW” NAWET W DUŻEJ LICZBIE – NIE GWARANTUJE ZAPOZNANIA SIĘ Z WSZYSTKIMI PYTANIAMI JAKIE MOGĄ SIĘ TRAFIĆ NA EGZAMINIE PAŃSTWOWYM.

Dodatkowo w dziale „NAUKA” w programach oferowanych przez dobre wydawnictwa jest podpowiedź z przywołaniem odpowiedniego przepisu i wyjaśnienie – dlaczego dana odpowiedź jest prawidłowa.

Rekomendujemy korzystanie z oficjalnych państwowych pytań egzaminacyjnych publikowanych przez Grupę IMAGE:

https://imageprawojazdy.pl/cennik  Możliwość korzystania przez przeglądarkę oraz w aplikacji na telefon IOS i Android,